Ekipa Redberet Airsoft istnieje od 2008 roku, od tego czasu zrzesza ponad 30 członków. Umundurowanie mieszane, organizujemy scenariusze głównie leśne. Nie reprezentujemy konkretnej jednostki oraz nie zajmujemy się rekonstrukcją historyczną.

Ekipa Redberet Airsoft nie jest związana i połączona z żadną działalnością gospodarczą w charakterze reprezentacyjnym czy sponsorskim.
Członkowie grupy działają niezależnie i każdy z nas indywidualnie może reprezentować dowolną działalność, mimo to jako grupa stanowimy jedność.

Redberet Airsoft na facebook'u

Szukaj w archiwum

Przeszukaj BLOGA

PostHeaderIcon Bezpieczeństwo na strzelankach ASG Redberet

Chcę zwrócić uwagę an coś o czym rozmawiamy bardziej polemizując niż biorąc to na poważnie, a chodzi o bezpieczeństwo na naszych strzelankach. Myślę, że powinniśmy ustalić parę zasad dotyczących nas wszystkich a zwłaszcza osób z którymi gramy po raz pierwszy.

Osobiście byłem świadkiem widoku złamanego zęba u jednego z moich znajomych z pracy. Kolega dostał ze stockowego karabinu CA z około 30m w jedynkę, która pękła na pół jak zapałka (nie wiem co by było w przypadku JG, Boyi, AGM, itp. które generalnie mają ok. 50 fps’ów więcej stockowo). Pamiętajcie, że większość z was ma podrasowane „chińczyki” a nie stockowe karabiny. Złamanie wiąże się z kosztownym i bolesnym kanałowym leczeniem i odbudową zęba. Także jeśli z 30m można złamać zęba to na pewno z mniejszej odległości można zrobić komuś krzywdę, również przez nieuwagę.

Zwłaszcza osoby nowe, nie znające tematu ASG które zapraszamy powinny przeczytać te parę punktów, ale dotyczy to nas wszystkich, każdego z kim gramy, nawet tych doświadczonych graczy.


Aktualne zasady dostępne są na naszym forum:
http://forum.redberetairsoft.com/viewtopic.php?f=6&t=161

7 komentarze :

Lukasz pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Lukasz pisze...

Zmieniłem na 30m!

Unknown pisze...

1. generalnie jestem przeciwny zasadom typu "nie strzelamy ponizej 5m", bo: a. nie kazdy ma linijke w oku, b. i tak gramy raczej na otwartym terenie, wlasciwie na dystansach nie mniejszych niz 20m c: zdrowy rozsądek przede wszystkim
2. osobiscie wole dostac w klate z 10m niz serie w nogi...
3. zgoda, ponadto powyzej 450 zaczyna sie singiel moim zdaniem, niezaleznie od dystansu, ale tego nie wyegzekwujemy, bo nie mamy chrono (zrzuta?)
4,5. gogle powinnismy przestrzelac wszyscy - przypomnij, bo ciagle zapominam to zrobic wlasnym (prawie rok grania nie? ;p )
6. kulkami przez okno mozemy siac, bez przesady, ale za napierdalanie przez dziure po cegle, seria po nabiale ;)
7. to czy ktos chce mache czy nie, jego sprawa. ja w tym biegac nie bede, najwyzej arafate podsune wyzej, zreszta i tak CQB nie gramy...

Lukasz pisze...

Nie ma sprawy! Do Buraka strzelamy w klate! :)

Jeśli chodzi o CQB to raczej zalecenia dla nowicjuszy czy sobie coś na twarz wrzucą czy nie, ja mam to w dupie byle by nikt nie płakał potem.
Jeśli chodzi o sianie z okna to nie mam przeciwskazań, chodzi mi generalnie o sianie tak, że sie skitrasz wystawisz karabin i będziesz walił na oślep... tak jest do dupy raczej?!
Chodzi o zdrowy rozsądek co do odległości jak podkreśliłeś, bo przecież nikt w oku linijki nie ma.
Nasz team generalnie trzyma się zasad, ale pojawiają się nowi i obcy ludzie którzy nie wiedzą co i jak.
Generalnie skopał bym ryja chujowi który wypali mi serię z paru metrów, lub wyjedzie ze snajperki z za bliska, ...bo to już nie eleganckie.
A gogle przestrzelę ci w następny weekend... :)

Yans pisze...

burak nie ma klaty.jemu nogi z szyji wyrastają.
Co do gogli to też chce mu je przestrzelić, zabiore 500 od Benka.

Unknown pisze...

To ustawcie sie w kolejce do tych gogli ;p
I wezcie zapasowe :D

Lukasz pisze...

Benek z tą 500 niech lepiej zostanie w aucie albo trzyma się z daleka!

Publikowanie komentarza