Ekipa Redberet Airsoft istnieje od 2008 roku, od tego czasu zrzesza ponad 30 członków. Umundurowanie mieszane, organizujemy scenariusze głównie leśne. Nie reprezentujemy konkretnej jednostki oraz nie zajmujemy się rekonstrukcją historyczną.

Ekipa Redberet Airsoft nie jest związana i połączona z żadną działalnością gospodarczą w charakterze reprezentacyjnym czy sponsorskim.
Członkowie grupy działają niezależnie i każdy z nas indywidualnie może reprezentować dowolną działalność, mimo to jako grupa stanowimy jedność.

Redberet Airsoft na facebook'u

Szukaj w archiwum

Przeszukaj BLOGA

PostHeaderIcon Ochrona oczu - wątek obowiązkowy (przeklejony)

Burak znalazł niezły temat na forum ASG Częstochowa odnośnie ochrony oczu. Na pewno wątek obowiązkowy do przeczytania dla osób, które mają zamiar dopiero przyjechać na strzelanki. Zachęcam wszystkich.
Link do wątku oraz streszczenie wątku:

"...jeżeli chodzi o gogle z szybkami opisywanymi jako balistyczne takich znanych firm jak Bolle czy ESS - to właściwie jeśli gogle są oznaczane jako balistyczne - w sofcie nie ma na nie bata (jednak zawsze warto je dla pewności przestrzelić - lepiej jak kulka rozwali gogle przy teście, a nie na oczach, prawda ?)
Po co cały mój wywód - większość biega w okularach przeciwodpryskowych - kupowanych zazwyczaj w Obi, Castoramie czy Praktikerze - nie każde takie okulary nadają się do Airsoftu - wiadomo, wątpliwości rozwiązuje przestrzelenie (...)

Każde z takich przeciwodpryskowych okularów powinny mieć podaną klasę odporności szybki (...)
Po pierwsze - okulary nigdy nie dostaną klasy wyższej niż "F" - choćby nawet wytrzymały więcej.
Podobnie gogle - również nie dostaną klasy wyższej, niż "B"
Klasę "A" może dostać tylko pełna osłona twarzy.

dla 0.2 g [my strzelamy z 0,25 z wieksza energia, wiec wytrzymalosc jest mniejsza]
Klasa F - Vmax = 93.3 m/s (306 fps), Ekmax = 0.87 J
Klasa B - Vmax = 248.8 m/s (816 fps), Ekmax = 6.192 J
Klasa A - Vmax = 393.7 m/s (1289 fps), Ekmax = 15.5"

0 komentarze :

Publikowanie komentarza